prot

Ferie z klockami z wizytą u Hetmana /25 stycznia - 14 lutego 2016 codziennie w godz. 10.00-17.00/

Data: 25 styczeń 2016
Szczegóły:


Ale przecież najważniejszy zabytek Białegostoku to nie tylko budynek, Wersal Północy nie istniałby bez niezwykłych ogrodów, pawilonów, rzeźb, alejek, mostów! Zapraszamy Was do wzięcia udziału w wielkiej budowie ogrodów hetmana Branickiego.

Do Waszej dyspozycji będzie tysiące klocków. Zachęcamy do wspólnej zabawy. Można się wybrać do CLZ indywidualnie – z rodziną lub opiekunami, albo z grupą zorganizowaną. Można przyjść na samo budowanie, albo wziąć udział w zajęciach z instruktorem – tematy wszystkich warsztatów znajdziecie poniżej.

Uwaga: w trakcie wizyty w CLZ i zajęć wymagana jest również obecność rodziców lub opiekunów.

ZAJĘCIA DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH

W ogrodach Jana i Izabeli
codziennie w godz. 10.00-17.00
wiek: 6+
uwaga: posiadamy również klocki dla dzieci w wieku 1+

cena: 6 zł od osoby za godzinę zabawy

Przyjdź i pomóż zagospodarować ogrody hetmana Branickiego oraz otoczenie Pałacu. Zostań ogrodnikiem, rzeźbiarzem lub architektem. Wykorzystaj gotowe wzorniki lub wykaż się wyobraźnią. Do Twojej dyspozycji oddajemy 35 tysięcy klocków LEGO!

JAN BUDOWNICZY, CZYLI ZAJĘCIA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH
od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00
czas trwania: 90 min
maks. 25 osób
cena: 10 zł od osoby

W pierwszej części warsztatu uczestnicy wraz z instruktorem obejrzą replikę pałacu hetmana Jana Klemensa Branickiego, zbudowaną z klocków LEGO. Omówimy jego główne cechy architektoniczne, dowiemy się, czym jest barok – styl charakteryzujący epokę Hetmana. Następnie wykorzystamy zdobytą wiedzę twórczo w praktycznej części warsztatu.

Przygotowaliśmy dla Was kilka specjalnych ścieżek tematycznych, wybierzcie jedną z nich:

Ogrody Hetmana
wiek: 6-9 lat

Dziś macie wyjątkową okazję pomóc upiększyć ogrody Jana Klemensa Branickiego. Na zajęciach spróbujemy wykonać z klocków dekoracje roślinne i repliki roślin, które występowały na terenie pałacowego ogrodu. Poznamy również ich właściwości i pochodzenie. Podsumowaniem zajęć będzie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Mieszkańcy ogrodu
wiek: 6-9 lat

Dostojne pawie, piękne konie, egzotyczne daniele czy też pracowite owady – te i wiele innych okazów fauny można było zobaczyć przed wiekami w ogrodach Hetmana. Jeżeli chcecie poznać je wszystkie oraz dowiedzieć się, jaką pracę wykonywały ten temat jest właśnie dla Was! Podsumowaniem zajęć będzie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Sztuka baroku
wiek: 10-14 lat

Barok jest jednym z najbardziej inspirujących nurtów w sztuce i architekturze. Jego bogata forma miała wpływ na życie współczesnych Jana Klemensa Branickiego. Jak wyglądał barok w architekturze, malarstwie i rzeźbie? Tego dowiecie się na naszych warsztatach. Dzięki wzornikom i własnej kreatywności stworzymy własne dzieła sztuki, inspirowane barokiem. Jako budulec wykorzystamy klocki LEGO. Podsumowaniem zajęć będzie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Więcej: www.centrumzamenhofa.pl
AKTUALNOŚCI O REGIONIE ODKRYJ PODLASKIE WYDARZENIA

Partnerzy:


© copyright Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna 2016.
Wszelkie prawa zastrzeżone


realizacja ZobaczPodlaskie.pl