prot
27-10-2016

Relacja ze study tour dla przedstawicieli rosyjskich biur podróży


W dniach 19-23 września br. odbył się study tour dla przedstawicieli rosyjskich biur podróży do historycznych hoteli województw mazowieckiego, lubelskiego oraz łódzkiego. Ich trasa objazdowa prowadziła również przez województwo podlaskie, dzięki czemu udało się pokazać grupie ciekawe miejsca naszego regionu. Celem podróży była próba stworzenia nowego produktu turystycznego dla Rosjan „Zamki i Pałace w Polsce". Goście mieszkali w obiektach historycznych poznając ich możliwości pod kątem hotelowo – gastronomicznym. Istotnym elementem było również poznanie okolicznych atrakcji turystycznych.

Study tour zorganizowane zostało przez Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej Moskwa przy współpracy ze Stowarzyszeniem Gościnne Zabytki. Za organizację pobytu w podlaskim odpowiadała Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Grupa odwiedziła Podlaskie w dniu 22 września br. pierwszym punktem programu był Mielnik i Kopalnia Kredy, którą obejrzano z tarasu widokowego. Następnie udano się do Monasteru Św. Marii i Marty na Świętej Górze Grabarce. Zdaniem uczestników wyjazdu Grabarka może zainteresować rosyjskich turystów jako ważne miejsce związane z prawosławiem w Polsce. W drodze na Grabarkę Goście odwiedzili dodatkowo Zamek z Kamienia, gdzie przywitał ich Gospodarz miejsca Pan Jerzy Korowicki. Wszyscy byli pod wrażeniem, że tak pokaźny zamek Pan Jerzy wybudował własnoręcznie. Kolejnym miejscem do zwiedzenia był Drohiczynie, o którego zabytkach i historii podczas spaceru opowiedział przewodnik. Zaskakującą niespodzianką okazała się przeprawa promowa przez Bug. Uczestnicy z wielkim entuzjazmem spróbowali swoich sił w samodzielnej przeprawie promu. Kolejnym punktem wycieczki był Ciechanowiec, gdzie podczas obiadu w Restauracji Nowodwory Gości przywitał Burmistrz Miasta Mirosław Reczko. Gospodarz Miasta opowiedział o jego historii oraz atrakcjach turystycznych, które czekają na odwiedzających. Ponadto przekazał materiały promocyjne o województwie podlaskim, które zdecydowanie posłużą biurom podróży do opracowywania programów pobytowych. Na zakończenie uczestnicy wycieczki zwiedzili Muzeum Rolnictwa oraz Skansen w Ciechanowcu. Przewodnik opowiadał tak emocjonalnie oraz z pasją, że każdy poczuł się po kolei i hrabią Starzeńskim, i szlachcicem, i  księdzem, i młynarzem. Uczestnicy wyjazdu wyrazili chęć włączenia tego obiektu do swoich programów turystycznych.

Jesteśmy przekonani, że podlaskie zainspirowało Gości do stworzenia nowych programów dla turystów z Rosji.AKTUALNOŚCI O REGIONIE ODKRYJ PODLASKIE WYDARZENIA

Partnerzy:


© copyright Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna 2016.
Wszelkie prawa zastrzeżone


realizacja ZobaczPodlaskie.pl