prot
03-11-2016

Współpraca transgraniczna Województwa Podlaskiego i Obwodu Grodzieńskiego na rzecz turystyki


Uroczyste Otwarcie Punktu Informacji Turystycznej Obwodu Grodzieńskiego w Białymstoku, 3 listopad 2016

W dniu 26 października w Grodnie Prezes Zarządu Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna- Michał Mikołaj Podbielski oraz  Przewodniczący Republikańskiego Związku Turystyczno-Sportowego- Siergiej Iwanowicz Kaleda podpisali deklarację współpracy na rzecz rozwoju turystyki w Województwie Podlaskim i Obwodzie Grodzieńskim, a w szczególności w zakresie rozwoju transgranicznych produktów turystycznych z wykorzystaniem walorów kulturowych i przyrodniczych polsko-białoruskiego pogranicza.

W ramach  dokumentu pierwszym działaniem było utworzenie punkty informacji turystycznej Obwodu Grodzieńskiego w Białymstoku oraz Województwa Podlaskiego w Grodnie.

Punkt informacji Turystycznej w Grodnie działa już od ostatniej środy października i według statystyk odwiedziło go już ponad 100 turystów. Od 26 października obowiązuje również dekret prezydenta Białorusi "O wprowadzeniu bezwizowego trybu wjazdu i wyjazdu cudzoziemców"

W dniu dzisiejszym, 3 listopada 2016 roku odbyło się Uroczyste Otwarcie Punktu Informacji Turystycznej Obwodu Grodzieńskiego w Białymstoku  przy Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej w Gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej, przy ul. Odeska 1.

W wydarzeniu uczestniczyli Ałła Fedorova - Konsul Republiki Białoruś, Bogdan Dyjuk – Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, Zoja Kulesza – Wicemer Miasta Grodna,  Walentyna Pietroczuk – Wiceprezes Zarządu Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz Tatiana  Lidiajewa – Zastępca Dyrektora Wydziału Sportu i Turystyki Grodzieńskiego Obwodowego Komitetu Wykonawczego.

Od teraz turyści będą mogli uzyskać w naszym Centrum IT informację na temat ruchu bezwizowego w strefie Parku Kanał Augustowski i Grodno, jak zorganizować wycieczkę na Białoruś, jakie są główne atrakcje Grodzieńszczyzny, co warto zobaczyć, gdzie zjeść, aktywnie spędzić czas lub skorzystać z oferty SPA&Wellness.

Podczas uroczystości nie zabrakło również akcentu muzycznego. Dla gości zaśpiewała Natalia Musiuk- solistka zespołu Zniczka z Zespołu Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce.

Ponadto dodatkową atrakcją wydarzenia były dwie wystawy fotograficzne województwa podlaskiego.
Drogę do RCIT Białystok prowadziła Wystawa Krajobrazu Kanału Augustowskiego. Wystawa została przekazana przez Muzeum Ziemi Augustowskiej. Na 7 planszach pokazuje piękno krajobrazu Kanału Augustowskiego oraz  otaczająca go jeziora. Wystawę będzie można oglądać do 14 listopada br.

Druga wystawa, którą można było dziś zobaczyć to przedsmak wystawy Przyroda Puszczy Białowieskiej, której wernisaż odbędzie się pod koniec listopada 2016 roku w naszym Centrum IT. Zawdzięczamy ją Starostwu Powiatowemu w Hajnówce oraz Białowieskiemu Parkowi Narodowemu. Została sfinansowana w ramach projektu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Ukazuje piękno fauny i flory, jakie mamy na wyciągnięcie ręki w Puszczy Białowieskiej.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy do RCIT Białystok, śledźcie nas również na Facebooku.AKTUALNOŚCI O REGIONIE ODKRYJ PODLASKIE WYDARZENIA

Partnerzy:


© copyright Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna 2016.
Wszelkie prawa zastrzeżone


realizacja ZobaczPodlaskie.pl