prot
07-02-2017

Najlepsze Produkty Turystyczne Województwa Podlaskiego


W ostatni piątek, 3 lutego, w Dworze Czarneckiego odbyła się uroczysta Gala wręczenia Certyfikatów i Wyróżnień konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny 2016 – Certyfikat POT. Do etapu regionalnego zgłosiła się rekordowa liczba aż 41 produktów turystycznych! Z tego grona komisja konkursowa wybrała 3 laureatów i 7 wyróżnionych. A więc które wydarzenia i miejsca należy dodać do tegorocznej listy „must-see”?

XXI Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym „Co ma pływać nie utonie” w Augustowie z Polskim Radiem Białystok

Cykliczna impreza rozpoznawalna w całej Polsce. Co roku tłumy turystów zjeżdżają do Augustowa podziwiać coraz to bardziej wymyślne i ciekawe pływadła. Na konstruktorów czekają atrakcyjne nagrody finansowe, a na obserwatorów cała masa pozytywnej zabawy w przepięknych okolicznościach przyrody. Impreza już raz została doceniona przez komisje ogólnopolską konkursu POT, zyskując Certyfikat w 2007 roku.

WOSiR Szelment sp. z o.o.

Kolejny produkt wyróżniony już Certyfikatem POT (w 2011 roku), ale regularnie rozwijający swoją ofertę. Obecny Szelment to nie tylko zimowe atrakcje w postaci stoków zjazdowych, trasy narciarstwa biegowego czy snowpark, ale też rozrywka letnia: kilometrowy wyciąg nart wodnych, paintball, park linowy, ścianka wspinaczkowa. Oferta turystyczna na cały rok w przepięknych okolicznościach przyrody Suwalszczyzny.

Suwalski Park Krajobrazowy

Jak o Suwalszczyźnie mowa, nie można zapominać o Suwalskim Parku Krajobrazowym. Najstarszy w Polsce kusi niespotykanymi widokami, dziewiczą przyrodą i historiami związanymi ze Starowiercami i Jaćwingami. Podlaski Szlak Bociani i Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo zapewnią rozrywkę miłośnikom dwóch kółek. Jezioro Hańcza i rzeka Szeszupa zadowolą wszystkich miłośników wody, 9 szlaków pieszych usatysfakcjonuje piechurów. Nic tylko ruszać na szlaki.

500 kajaków

Rok 2016 obfitował w świetne imprezy w województwie podlaskim. Jedną z nich był cykliczny spływ kajakowy 500 kajaków, organizowany przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie. Ten największy w Polsce, dwudniowy spływ z roku na rok przyciąga co raz więcej uczestników, których wiek waha się od 3 do 77 lat. Piękno nadbużańskiej przyrody, ale i chęć poznania nowych ludzi o podobnej pasji, ściąga tłumy turystów na to niecodzienne wydarzenie. Biesiada na koniec pierwszego dnia jest nagrodą za wytrwałość w wiosłowaniu! Kolejna edycja już 5-6 sierpnia!

Augustowski Blues Maraton

Koncerty na kameralnych scenach w miejscowych lokalach oraz w amfiteatrze nad jeziorem Necko, bluesowy jam session na pokładzie statku, czy Bluesowa Potańcówka – te atrakcje rok rocznie przyciągają turystów na Augustowski Blues Maraton. Festiwal od 4 lat wytrwale buduje swoją markę, stając się zarówno w oczach zapraszanych artystów jak i publiczności jedną z najbardziej rozwojowych i widowiskowych imprez w kalendarzu wydarzeń. Pozycja obowiązkowa!

Augustowskie MotoNoce- bike show festiwal

Ryk silników, skórzane kurtki i nieprzebrane pokłady pozytywnej energii - co roku na ulicy Sportowej w Augustowie rozbija się miasteczko zlotowe Augustowskich MotoNocy. Festiwal działający od 2009 roku ściąga na Podlasie miłośników motocykli z całej Polski i Europy. Niepowtarzalna atmosfera, liczne konkursy, koncerty, pokazy, parady i atrakcje sprawiają, że uczestników zlotu z roku na rok jest co raz więcej, a za nimi ściągają też rzesze turystów ciekawych tej niezwykle otwartej społeczności. Kolejna edycja już od 9 sierpnia!

Festiwal Rock na Bagnie

Co roku w sercu Biebrzańskiego Parku Narodowego rozbrzmiewa ciężkie granie. Rock na Bagnie, którego siódma edycja odbędzie się w tym roku, przyciąga do Goniądza fanów klasycznych festiwali lat 80-tych, takich jak Jarocin czy Róbrege. Młode kapele albo takie które młode były w latach 80-tych zapewniają świetną rozrywkę uczestnikom w każdym wieku.  Festiwal to nie tylko muzyka. Podczas ostatniej edycji uczestnicy mogli zobaczyć wystawę fotografii, wziąć udział w zawodach sportowych, pokazach filmowych. Nad Biebrzą widzimy się już od 30 czerwca.

Nordic Walking Park „Kraina Puszczy i Żubra”

Nordic Walking Park „Kraina Puszczy i Żubra” to sieć szlaków skierowana do osób, które chcą aktywnie spędzić czas w regionie Puszczy Białowieskiej. Jest to 7 tras o różnej długości i stopniu trudności - łącznie ponad 100 km szlaków zlokalizowanych w przepięknej scenerii. Trasy poprowadzone są w postaci różnej wielkości pętli, posiadają punkty wspólne, a w niektórych miejscach pokrywają się i krzyżują. Umożliwia to dowolne skracanie lub wydłużanie marszu czy też zmiany jego kierunku. „Kraina Puszczy i Żubra” to doskonała propozycja, by spędzić aktywnie czas!

Ośrodek Wypoczynkowy Biebrza24

Ośrodek Wypoczynkowy Biebrza24 położony jest w Górnym Basenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. To idealne miejsce do odpoczynku w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Biebrza24 to nie tylko baza noclegowo – żywieniowa, to również wypożyczalnia sprzętu turystycznego, w tym tak oryginalnego jak tratwy biebrzańskie, oraz pole namiotowe nad rzeką Biebrzą. Można tam skorzystać z sauny, boiska do siatkówki, świetlicy z kominkiem lub urozmaicić swój pobyt noclegiem w szałasach na palach, bądź na tratwie.

Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów

Po wszystkich atrakcjach województwa podlaskiego trzeba znaleźć czas na regeneracje. Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów oferuje takową w otoczeniu lasu sosnowego i jeziora Necko. Na zainteresowanych czekają m.in. ekskluzywne zabiegi medycyny estetycznej oraz masaże pachnące podlaskimi ziołami. Nowoczesny budynek Sanatorium jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Kanał Augustowski

W tym roku, kandydatem województwa podlaskiego do Złotego Certyfikatu POT został Kanał Augustowski – Szlak Papieski. Spływ tą wyjątkową drogą wodną, z niespotykaną w skali świata architekturą hydrotechniczną, gwarantuje niezapomniane emocje. Podziwiany z kajaka czy z łodzi, po ostatnich ułatwieniach wizowych pozwala dopłynąć aż na terytorium Białorusi.

Czy uda się zyskać to prestiżowe wyróżnienie? Przekonamy się już 17 lutego br. na Tour Salon Targi Regionów i Produktów Turystycznych, gdzie nastąpi uroczyste ogłoszenie laureatów Ogólnopolskiego Etapu Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny.

Autorem zdjęć jest Paweł Tadejko.AKTUALNOŚCI O REGIONIE ODKRYJ PODLASKIE WYDARZENIA

Partnerzy:


© copyright Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna 2016.
Wszelkie prawa zastrzeżone


realizacja ZobaczPodlaskie.pl