prot
16-02-2017

Turystyka Zimowa w Polsce 2016/2017. Raport z badań


Dostępny jest już najnowszy raport z badań nad turystyką w sezonie zimowym 2016/17 w Polsce. Warto się z nim zapoznać, wnioski pozowolą Wam uniknąć błędów i przygotować ofertę na następny rok.

Zima powoli dobiega końca. To najlepszy czas, by wyciągnąć wnioski z mijającego sezonu i zacząć przygotowania do kolejnego. Przedtem jednak warto zapoznać się z wynikami badań dotyczących zwyczajów polskich turystów i trendów wyjazdowych w sezonie zimowym 2016/17. Autorami  raportu są Joanna Węglarczyk i Dorota Zientalska z Departamentu Strategii Polskiej Organizacji Turystycznej.

Okazuje się, że wyjazdy w sezonie zimowym nie są tak popularne, jak mogłoby się wydawać. Według szacunków zimowe wakacje zaplanowało jedynie 11% badanych. Co ciekawe, nie zawsze wiążą się one z uprawianiem sportów. Mimo to, dla większości respondentów wyjazd na ferie zimowe, to wciąż wyjazd w polskie góry.

Coraz bardziej popularne stają się wypady kilkudniowe, np. w długie weekendy. Czy na tym trendzie mogą skorzystać podmioty turystyczne z województwa podlaskiego? Warto to przemyśleć.

Cały raport dostępny jest: tutaj.AKTUALNOŚCI O REGIONIE ODKRYJ PODLASKIE WYDARZENIA

Partnerzy:


© copyright Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna 2016.
Wszelkie prawa zastrzeżone


realizacja ZobaczPodlaskie.pl