prot
07-09-2017

Międzynarodowy Konkurs Kulinarny „Sąsiedzi przy stole” w Suwałkach


W tym roku w Suwałkach odbędzie się IV edycja Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego „Sąsiedzi przy stole”. 10 września w zmaganiach konkursowych w parku Konstytucji 3 Maja po raz pierwszy weźmie udział pięć trzyosobowych ekip kucharskich z Polski, Litwy, Łotwy, Białorusi i Rosji.

Każda z ekip kucharskich przygotuje swoje popisowe dania, w tym obowiązkowo jedno z grzybami oraz deser z użyciem jesiennych owoców. Popisy kucharzy zostaną ocenione przez jury, któremu będzie przewodniczyć Marcin Budynek - znany i ceniony mistrz sztuki kulinarnej. Po zakończeniu zmagań konkursowych można będzie skosztować potraw przygotowanych przez kucharzy.

W czasie pracy kucharzy, koncertować będą zespoły i kapele ludowe: „ORE” z Łotwy, „RONDO” z Rosji, „Prużaneczka” z Białorusi, „SVAJA” z Litwy oraz „Przeroślaki” i „Suwalskie Starszaki” z Polski.

Uczestnicy MKK „Sąsiedzi przy stole” będą mogli zaopatrzyć się w wyroby rękodzieła artystycznego oraz skosztować produktów regionalnych na trzydziestu stoiskach/straganach działających w parku Konstytucji 3-go Maja. Wystawcy zaoferują między innymi ciasta i wypieki, wędliny, sery, napoje (kwas chlebowy i podpiwek), wyroby rękodzieła (haft, kowalstwo, garncarstwo, biżuteria, obrazy na szkle, dekoracje z drewna).

Po raz pierwszy do Suwałk zawita „Kulinarny TIR firmy Prymat”, lidera na rynku przypraw w Polsce, właściciela jednego z największych portali kulinarnych w Polsce, a także posiadacza marek Prymat, Kucharek i Smak. Jest to mobilna, profesjonalna kuchnia, która do bezpłatnej degustacji przygotuje półtora tysiąca porcji potrawy ugotowanej przez Roberta Sowę, znakomitego kucharza, restauratora i autorytet w dziedzinie sztuki kulinarnej. Ponadto kulinarny TIR zaoferuje uczestnikom bezpłatne przyprawy firmy Prymat i inne atrakcje.

Suwalski Oddział PTTK zaprasza mieszkańców Suwałk i gości uczestniczących w IV Międzynarodowym Konkursie Kulinarnym „Sąsiedzi przy stole” na bezpłatny spacerek po Suwałkach. Wszyscy chętni zostaną oprowadzeni trasą „Smaki Suwałk” przez przewodnika PTTK Marzenę Dziermejko. Zbiórka uczestników w najbliższą niedzielę 10 września, w Centrum Informacji Turystycznej w Suwałkach, przy ul. Ks. K. Hamerszmita 16, o godz. 10.00 i 13.00. Orientacyjny czas zwiedzania – do dwóch godzin.

Międzynarodowy Konkurs Kulinarny „Sąsiedzi przy stole” rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do godz. 16.00. Uroczyste otwarcie odbędzie się o godz. 11.00. Organizatorem imprezy jest Miasto Suwałki oraz agencja reklamowo - eventowa Bayer Media.

Wydarzenie Patronatem Honorowym objął Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz.AKTUALNOŚCI O REGIONIE ODKRYJ PODLASKIE WYDARZENIA

Partnerzy:


© copyright Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna 2016.
Wszelkie prawa zastrzeżone


realizacja ZobaczPodlaskie.pl