prot
30-10-2017

Dziennikarki kulinarne zachwycone smakami regionu Puszczy Białowieskiej


Choć w tym roku pogoda w październiku nie zachęca do zwiedzania nowych miejsc, okazuje się, że są tacy, którym nie przeszkadzają zachmurzone niebo i deszcz. Dziennikarki kulinarne – Barbara Tekieli i Elżbieta Tomczyk-Miczka znalazły sposób na jesienny urlop w regionie Puszczy Białowieskiej.


Co jest tajemnicą dobrego samopoczucia gdy aura nie dopisuje? Na przykład dobre jedzenie, i poszukiwanie tego właśnie było celem wizyty studyjnej Barbary Tekieli i Elżbiety Tomczyk-Miczki. Dziennikarki spędziły w regionie Puszczy Białowieskiej 5 dni (23 - 27 października). Towarzyszyła im współpracująca z japońskimi biurami podróży Małgorzata Kikuchi.

W programie wizyty znalazły się m. in. warsztaty kulinarne i plastyczne w wioskach tematycznych: Borysówce - Wiosce Drewnianej oraz Lipinach - Wiosce Bulwy; warsztaty pieczenia Busłowych Łap w Zaleszanach i wizyta na hajnowskim rynku, gdzie można poczuć miejscowy klimat i kupić lokalne produkty, np. sery, miody, masło czy piwo. Udało się też przygotować i spróbować słynnego hajnowskiego marcinka.

Oprócz poznawania tradycji kulinarnych znalazł się też czas, by zajrzeć do miejsc, które trzeba zobaczyć. Mowa o Białowieskim Parku Narodowym; Dworcach kolejowych "Białowieża Pałac" i "Białowieża Towarowa", gdzie mieści się Restauracja Carska, a także o Soborze Świętej Trójcy, w którym od wielu lat odbywa się Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej; Krainie Otwartych Okiennic i Skicie w Odrynkach.

Ostatniego dnia wizyty Panie zobaczyły też wystawę "Na białoruskiej wsi Podlasia" w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce i odwiedziły Centrum Turystyki Regionu Puszczy Białowieskiej.


Wizytę zorganizowała Lokalna Organizacja Turystyczna "Region Puszczy Białowieskiej" we współpracy z Urzędem Miasta Hajnówka, Starostwem Powiatowym w Hajnówce i innymi członkami stowarzyszenia.

Więcej: tutaj.AKTUALNOŚCI O REGIONIE ODKRYJ PODLASKIE WYDARZENIA

Partnerzy:


© copyright Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna 2016.
Wszelkie prawa zastrzeżone


realizacja ZobaczPodlaskie.pl