prot
07-12-2017

20-lecie podlaskiej agroturystyki


We czwartek, 7 grudnia, odbyła się konferencja „Doświadczenia 20-lecia agroturystyki na Podlasiu i kierunki jej dalszego rozwoju”. Jej uczestników najbardziej interesowały kwestie podatkowe w agroturystyce.

Ponad 60 osób uczestniczyło w konferencji „Doświadczenia 20-lecia agroturystyki na Podlasiu i kierunki jej dalszego rozwoju”. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i podsumowania dwóch dekad rozwijania i doskonalenia oferty gospodarstw agroturystycznych.

Wśród prelegentów znaleźli się: współzałożyciel Podlaskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego Eugeniusz Wiśniewski, doradca podatkowy Krzysztof Kamiński, Eugeniusz Kowalski z Białowieskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego „Żubr", Janusz Litwiniec (Agro Consulting), dr hab. Marcin Sielezniew z Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku i Wiceprezes Podlaskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego Aleksandra Pluta.

Uczestników najbardziej interesowały kwestie podatkowe w agroturystyce. Okazało się też, że tym, co może uatrakcyjnić ofertę gospodarstw są... motyle. W podlaskiem występuje ponad 160 gatunków motyli - gromadzą się ogrodach. Takie bogato ukwiecone ogrody stają się popularne na zachodzie Europy, warto spróbować i zakładać je także u nas - przekonywał dr hab. Marcin Sielezniew.


Na spotkanie zaprosili Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich województwa podlaskiego i Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna.
______

Zdjęcia: Wojciech Oksztol / Wrota Podlasia.AKTUALNOŚCI O REGIONIE ODKRYJ PODLASKIE WYDARZENIA

Partnerzy:


© copyright Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna 2016.
Wszelkie prawa zastrzeżone


realizacja ZobaczPodlaskie.pl