prot
30-12-2017

Baśniowy Szlak Suwalszczyzny i Chatka Baby Jagi wśród najlepszych rodzinnych atrakcji w Polsce


Portal o rodzinnych podróżach Dzieckowpodrozy.pl opublikował listę TOP 50 atrakcji dla dzieci. Wśród nominowanych znalazł się Baśniowy Szlaku Suwalszczyzny i Chatka Baby Jagi w Orzeszkowie. O ostatecznym wyniku Rankingu zdecydują internauci.

Okazuje się, że moda na rodzinne podróże po Polsce trwa. Wśród wszystkich osób wybierających się na wakacje, w Polsce w ostatnim roku wypoczywało 54 proc. osób, podczas gdy za granicą było to 31 proc. Tylko w szczycie sezonu wakacyjnego 2017 o blisko 20 % częściej niż w analogicznym okresie 2016 roku poszukiwano atrakcji dla dzieci (źródło: Google Trends).

Rosnące zainteresowanie turystyką rodzinną potwierdzają też statystyki odwiedzin z miejsc, do których często wybierają się całe rodziny. Centrum Nauki Experyment w Gdyni w lipcu 2016 roku odwiedziły 33 392 osoby, rok później – już 36 070 osób – to o prawie 10 % więcej. Z kolei Kopalnię Soli w Wieliczce tylko w lipcu odwiedziło 213 tysięcy turystów, to o ponad 15 % więcej niż w lipcu 2016 roku.

O ostatecznym wyniku Rankingu zdecydują internauci. 10 atrakcji z największą ilością głosów otrzyma Certyfikaty, a laureat bezpłatną kampanię promocyjną. Na głosujących czekają atrakcyjne nagrody, m. in. zestawy klocków LEGO. 

Głosowanie trwa do 21 stycznia na stronie rankingu.

Zapraszamy do zabawy i dziękujemy za Wasze głosy.AKTUALNOŚCI O REGIONIE ODKRYJ PODLASKIE WYDARZENIA

Partnerzy:


© copyright Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna 2016.
Wszelkie prawa zastrzeżone


realizacja ZobaczPodlaskie.pl