prot
09-02-2018

Podlaskie LET'S GO OUTSIDE – relacja


Pierwsze spotkanie z serii Podlaskie LET'S GO OUTSIDE za nami. Jego uczestnicy zastanawiali się czy warto wierzyć w smoki. Było też o najlepszych pomysłach na zimowe szaleństwo na Suwalszczyźnie.

8 lutego w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej odbyło się pierwsze spotkanie z serii "Podlaskie LET'S GO OUTSIDE", organizowane przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną, którego tematem była Suwalszczyzna. O historii, niezwykłych tajemnicach i kulturze niematerialnej regionu, a także o tym, co myślą o Suwałczanach Litwini oraz czy współcześnie warto wierzyć w smoki opowiedział kierujący Zespołem Muzeum Wigier dr Maciej Ambrosiewicz.

Następnie Prezes Paweł Żuk zaprezentował możliwości, jakie oferuje nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny WOSiR Szelment, zarówno w aspekcie zimowego szaleństwa, jak i wakacyjnego wypoczynku.

Efektem współpracy Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej z Suwalską Organizacją Turystyczną, była towarzysząca wydarzeniu wystawa  pt. „Top Ziemi Suwalskiej”, której autorami są podróżnicy, blogerzy oraz fotograficy od lat związani i zafascynowani Suwalszczyzną. Wystawę można oglądać do 7 marca br.

Podczas spotkania nie zabrakło quizów i konkursów z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez SOT, a dzięki uprzejmości Fundacji Wigry PRO, przybyli goście mogli skosztować znakomitych suwalskich przysmaków, jak tradycyjny sękacz, czy podpłomyki z sosem z pieczonej papryki.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, dlatego Podlaska Regionalna Organizacja już planuje kolejne, tym razem koncentrując się na Białowieży.AKTUALNOŚCI O REGIONIE ODKRYJ PODLASKIE WYDARZENIA

Partnerzy:


© copyright Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna 2016.
Wszelkie prawa zastrzeżone


realizacja ZobaczPodlaskie.pl