prot
12-02-2018

Finaliści konkursu New Tech - New Travel nagrodzeni


Znani są już laureaci II edycji konkursu New Tech - New Travel. Polska Organizacja Turystyczna – organizator konkursu – poszukiwała innowacyjnych rozwiązań dla turystyki.

9 lutego, podczas uroczystości otwarcia Targów Tour Salon w Poznaniu ogłoszono zwycięzców II edycji konkursu New Tech - New Travel. Jego organizatorzy – Polska Organizacja Turystyczna – twierdzą, że nowe technologie w turystyce są bardzo ważne. Chodzi o to, by promować rozwiązania, które ułatwiają podróżowanie lub usprawniają zarządzanie firmom z branży turystycznej.

Zgłoszone produkty oceniano w dwóch kategoriach: B2B oraz B2C.

Laureatem w kategorii B2B została firma Telmedicin Sp. z o. o. za produkt Telekonsultacje medyczne w języku pacjenta w trakcie podróży. Produkt powstał z myślą o bezpieczeństwie turystów podróżujących do krajów lub miejsc, gdzie konsultacje lekarskie są bardzo drogie lub dostęp do medycyny jest utrudniony.

Wyróżnienia otrzymały: projekt firmy Green Parrot GmbH za "busradar.pl", czyli największą wyszukiwarkę krajowych i międzynarodowych połączeń autobusowych, działającą jako portal i aplikacja oraz BedBooking sp. z o.o. za BedBooking, produkt dedykowany poszukującym noclegów w małych obiektach noclegowych nie będących hotelami.

W kategorii B2C kapituła konkursu zdecydowała o przyznaniu wyróżnienia PW NETWORK za produkt  XOXO WiFi. To niewielki mobilny hotspot, zapewnia nielimitowany dostęp do szybkiego Internetu 4G na terenie ponad 100 krajów z całego świata. Posiadajac go, nie trzeba już szukać sklepów z kartami SIM – nie będzie też problemów z rejestracją kart.Fot.: Polska Organizacja Turystyczna. (https://www.pot.gov.pl)

Honorowy patronat nad konkursem objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

O finalistach konkursu przeczytacie: tutaj.
Więcej: tutaj.AKTUALNOŚCI O REGIONIE ODKRYJ PODLASKIE WYDARZENIA

Partnerzy:


© copyright Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna 2016.
Wszelkie prawa zastrzeżone


realizacja ZobaczPodlaskie.pl