prot
17-04-2018

PROT odkrywa Podlaskie z zagranicznymi studentami UwB


16 kwietnia br. wspólnie z Uniwersytem w Białymstoku przygotowaliśmy spotkanie, na którym przedstawiliśmy największe atrakcje województwa podlaskiego.

Osoba opuszczająca Podlaskie na pytanie o wrażenia ze swojego pobytu bardzo często odpowiada, że u nas żyje się inaczej. Ta sama osoba poproszona o doprecyzowanie swojej odpowiedzi dodaje, że mieszańcy Podlaskiego nie śpieszą się i tym samym cieszą się życiem. Co dokładnie wpływa na takie postrzeganie Podlaskiego wśród turystów? Czy nasz region posiada swojego własnego "ducha"? Odpowiedź jest prosta: tak, jak najbardziej. Ducha Podlasia tworzą trzy elementy: człowiek, natura i religia. 16 kwietnia br. wspólnie z Uniwersytetem w Białymstoku przygotowaliśmy spotkanie, podczas którego przekonywaliśmy o tym  studentów z Chin i Turcji studiujących prawo, ekonomię oraz pedagogikę i psychologię na UwB.


Dzięki międzynarodowym wymianom studenckim, w Białymstoku mieszka i studiuje coraz więcej młodych ludzi ze wszystkich zakątków świata. To doskonała okazja do zaprezentowania potencjału turystycznego województwa. Uniwersyteckie Centrum Kultury doskonale wpisuje się w idę całego przedsięwzięcia, pozwalając dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Zorganizowane tam spotkanie w ramach cyklu „Podlaskie Let’s Go Outside” pozwoliło zaprezentować atrakcje turystyczne oraz miejsca związane z kulturą i historią naszego regionu. O wyjątkowości województwa podlaskiego opowiedziała w swojej prezentacji „The Spirit of Podlaskie”- Sylwia Bućko z Klubu Przewodników Turystycznych przy RO PTTK w Białymstoku.AKTUALNOŚCI O REGIONIE ODKRYJ PODLASKIE WYDARZENIA

Partnerzy:


© copyright Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna 2016.
Wszelkie prawa zastrzeżone


realizacja ZobaczPodlaskie.pl